Новини та оголошення
Онлайн-засідання обласної постійно діючої секції педагогічних працівників професій харчової галузі
Відповідно плану роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області та у рамках проведення Всеукраїнського тижня професійної освіти 25 травня 2023 року відбулось онлайн-засідання обласної постійно діючої секції педагогічних працівників професій харчової галузі.
З метою розвитку творчого педагогічного потенціалу, вивчення та впровадження у освітній процес інноваційних освітніх і виробничих технологій, обміну кращим досвідом роботи педагоги харчової галузі зібрались віртуально на базі Сновського вищого професійного училища лісового господарства.
Розпочала засідання методистка НМЦ ПТО у Чернігівській області Алла Кострикова, ознайомивши учасників із планом роботи секції. З вітальним словом до присутніх звернулась заступник директора НМЦ ПТО Тетяна Головешкіна. Вона висловила подяку за підготовку кваліфікованих робітників харчової галузі та популяризацію професійної освіти серед молоді.
Заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Сновське вище професійне училище лісового господарства» Віктор Ананко розповів про значні досягнення щодо модернізації підготовки конкурентноспроможних на ринку праці робітників різних професій у закладі.
Віртуальну екскурсію закладом провела Леся Бівалькевич, керівниця гуртка, ознайомивши присутніх з потужною навчально-матеріальною базою училища.
Напрацюваннями з власного досвіду використання інноваційних технологій на уроках поділилась майстриня виробничого навчання Вікторія Базіль, презентувавши відео-фрагменти уроку з теми «Приготування солодких страв з утворенням драглів».
Зацікавив присутніх креативний майстер-клас з приготування гарячої закуски «Равлики по-французькі», який провела майстриня виробничого навчання училища Тетяна Заклевська.
У ході обговорення репрезентованих матеріалів педагогів Сновського вищого професійного училища лісового господарства учасники засідання високо оцінили новаторства та професійне зростання у сфері підготовки затребуваних на ринку праці кваліфікованих робітників харчової галузі, чим підтверджується майже стовідсоткове працевлаштування випускників училища на підприємствах регіону та за його межами.
Засідання пройшло цікаво та насичено, присутні отримали новий досвід та побажали колегам творчого натхнення, плідної праці, нових ідей, задумів та мирного неба!
Разом ми зможемо усе!
Віримо Збройним Силам України!
Віримо в нашу Перемогу! Все буде Україна!
Відбувся онлайн-захід педагогічних працівників харчової галузі «Методичні гостини»
За планом Навчально-методичного центру ПТО у Чернігівській області 29 березня відбулась онлайн-зустріч педагогічних працівників харчової галузі закладів професійної (професійно-технічної) освіти у «методичних гостинах». Тема заходу «Інноваційні підходи педагогів до формування та розвитку професійних компетентностей учнівської молоді у закладах професійної освіти».
Захід відбувався на базі Ніжинського професійного аграрного ліцею. Головна мета зустрічі – познайомитись з молодими колегами, стимулювати їх бажання підвищувати свій професійний рівень, активізувати творчий потенціал, сприяти процесу взаємодії.
За планом онлайн-зустрічі проходив обмін досвідом та інформацією про інноваційні методики модернізації освітнього процесу при підготовці спеціалістів харчової галузі.
Розпочала роботу Світлана Деружинська, голова методичної комісії Ніжинського професійного аграрного ліцею, окресливши основні завдання педагогів в умовах воєнного стану, представила молодих колег та надала слово майстриням виробничого навчання ліцею.
Про організацію виробничого навчання у змішаному форматі під час введення воєнного стану розповіла Юлія Гриценко.
Майстриня виробничого навчання Інна Гожа зупинилась на засобах формування та розвитку ключових компетентностей у здобувачів освіти шляхом введення у програму автентичних рецептур української кухні.
Ольга Кіриченко поділилась інформацією про проведення уроків виробничого навчання з використанням відеофіксації етапів виконання певних прийомів приготування.
Про міжпредметні зв’язки на уроках виробничого навчання як засобу формування ключових компетентностей здобувачів освіти розповіла Юлія Єрмак.
Світлана Деружинська, викладачка спецдисциплін наприкінці зустрічі акцентувала увагу колег на підготовці та проведенні майстер-класів як інноваційної форми професійного навчання та дієвому інструменту розвитку м’яких навичок у здобувачів освіти.
Навчально-методичний центр ПТО у Чернігівській області, колеги – фахівці харчової галузі вдячні за гостинність Ніжинському професійному аграрному ліцею і змістовну, дуже корисну інформацію педагогів закладу щодо інновацій у освітньому процесі.
21 грудня 2022 року відповідно плану роботи НМЦ ПТО у Чернігівській області відбулося засідання обласної постійно діючої секції педагогічних працівників професій харчової галузі.
Засідання секції відбувалося віртуально на базі Куликівського професійного аграрного ліцею. Заступниця директора з навчально-виробничої роботи Надія Івашко привітала учасників секції та провела онлайн-екскурсію, ознайомивши присутніх з навчально-матеріальною базою закладу. Майстрині виробничого навчання Тетяна Сніжок, Валентина Грінченко та Ніна Карпенко поділились досвідом використання проєктних технологій на своїх уроках, презентувавши творчо-навчальний проєкт «Борщ наша національна спадщина», в якому разом зі здобувачами освіти цікаво та змістовно було досліджено та практично відтворено приготування автентичного українського борщу, який готували на Чернігівщині.
Ганна Кошель, викладачка професійно-теоретичної підготовки Чернігівського центру професійно-технічної освіти, презентувала колегам методичні рекомендації «Організація та проведення майстер-класів у закладах професійної освіти» (ухвалені науково-методичною радою ЧОІППО імені К.Д.Ушинського від 01грудня 2022 року., протокол №3), що запропоновані до використання у практичній діяльності педагогічним працівникам області відповідної галузі.
Засідання пройшло цікаво та насичено, присутні отримали новий досвід та побажали колегам творчого натхнення, плідної праці, нових ідей, задумів та мирного неба! Віримо в нашу Перемогу! Все буде Україна!
БУКЛЕТ
Цікаві рецепти старовинних борщів
Новий стандарт з професії "Кухар"
упроваджується в освітній процес з 01 січня 2022 року
Приготування святкових кондитерських виробів до свята всіх закоханих
Новорічні та різдв’яні свята – це, звісно, найулюбленіше дійство для багатьох із нас. Як правило, це ще і час для роздумів. Так швидко він плине, що вже не за горами і наступне прекрасне, веселе свято всіх Закоханних День святого Валентина.
Зазвичай, до свят готуються заздалегідь, готують сюрпризи для друзів, подарунки для коханих.
Учні Ніжинського професійного аграрного ліцею не виключення !!!!
Майбутні кухарі дуже полюбляють готувати не тільки кулінарні, а й кондитерські вироби , тому ініціювали проведення додаткових занять в «Творчий майстерні» під керівництвом майстра виробничого навчання Зайко Лариси Олександрівни .
До Дня святого Миколая 10 лютого 2021 року в новому Навчально Практичному Центрі дівчата приготували смачні «сувеніри», добре знаючи вислів «Шлях до серця чоловіка пролягає через шлунок».
Такий формат додаткових занять з професії допомагає здобувачам освіти відчувати почуття прекрасного, виховує повагу у стосунках в колективі, надає відчуття креативного мислення та використання теоретичних та практичних знань та вмінь в реальному житті .
Здобувачі освіти Ніжинського професійного аграрного ліцею з професії «Кухар» отримали прекрасні смачні сувеніри та масу неперевершених емоцій!!!!
Державна кваліфікаційна атестація за професією "Кухар"
Відповідно до графіка проведення Державної кваліфікаційної атестації з 1 лютого 2021 року здобувачі освіти Ніжинського професійного аграрного ліцею розпочали здавати кваліфікаційні пробні роботи за професією «Кухар» 4-го розряду.
Це перший практичний екзамен учнів у новому Регіональному навчально- практичному центрі з підготовки кадрів для сфери громадського харчування, який відкрив свої двері на базі Ніжинського професійного аграрного ліцею 1 вересня 2020 року.
В сучасній лабораторії з новітнім устаткуванням, максимально наближеній до умов виробництва, учні готують та презентують
холодні страви та закуски, перші та другі страви, солодкі страви та напої, демонструють професійні вміння та навички, відпрацьовані під час виробничої практики в закладах ресторанного господарства міста Ніжина.
Члени державної кваліфікаційної комісії відзначили високий рівень підготовки учнів, володіння ними сучасними технологіями приготування, презентування страв з урахуванням поєднання продуктів, кольорів, підбору соусів.
Окрім традиційних, були представлені фірмові страви Ніжинського регіону.
Завдяки високому ступеню підготовки в Регіональному центрі з професій кухар та кондитер наші випускники мають всі можливості бути конкурентоспроможними на ринку праці, та знайти високооплачувану роботу з улюбленої професії.
Оголошення!
Секція педагогічних працівників харчової промисловості
відбудеться 16 грудня 2020 року о 11.00 годині
26 листопада 2020 року за ініціативи Навчально- методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області відбулася методична панорама доробків педагогічних працівників професійної підготовки закладів професійної освіти «Творчість не має меж».
Метою заходу є розвиток творчого педагогічного потенціалу, самоосвіти та самовдосконалення, покращення методичного супроводу нових форм навчання, вивчення та впровадження в освітній процес творчих інноваційних технологій, обмін та розповсюдження кращого досвіду роботи дистанційного та змішаного навчання, сучасних педагогічних технологій у навчальний процес серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернігівської області.
Привітав учасників методичної панорами директор НМЦ ПТО у Чернігівській області Віктор Гріненко, який акцентував увагу на основних питаннях організації освітнього процесу під час дистанційної та змішаної форм навчання. Подякував учасникам за постійний пошук новітніх технологій навчання та бажання ділитися набутим досвідом з колегами.
Активні, творчі, креативні педагогічні працівники розповіли своїм колегам про власний досвід використання віртуального простору щодо підвищення якості освітнього процесу.
Спікерами відеомосту були:
-
Крутько Світлана Миколаївна, викладачка Чернігівського центру професійно-технічної освіти, «Створення та використання дослідно-пошукових проєктів під час професійної підготовки «Кухарів»;
-
Зражевська Юлія Василівна, викладачка Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування,«Використання програми Online Test Pad для об’єктивного оцінювання знань учнів під час дистанційного навчання»;
-
Бабешко Людмила Олександрівна, майстер виробничого навчання Ніжинського професійного аграрного ліцею Чернігівської області, «Створення та використання відео інструкцій для проведення уроків виробничого навчання»;
-
Білогур Юлія Лаймонсівна, викладачка Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування, «Скринкасти: сучасний інструмент подачі навчального матеріалу під час дистанційного та змішаного навчання»;
-
Самойленко Світлана Іванівна, викладачка Ніжинського професійного аграрного ліцею Чернігівської області «Використання скринкастів на уроках інформаційних технологій під час дистанційного навчання»;
-
Добржанська Лариса Михайлівна, майстер виробничого навчання Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області, «Використання навчальних фільмів при підготовці здобувачів освіти з професії «Швачка»;
-
Сорока Вікторія Григорівна, викладачка Чернігівського центру професійно-технічної освіти, «Створення та використання відео фільмів, роликів у освітньому процесі»;
-
Олійник Катерина Андріївна, викладачка Сновського вищого професійного училища лісового господарства, «Вебквест як технологія інтерактивного навчання»;
-
Сергієнко Олена Михайлівна, викладачка Сновського вищого професійного училища лісового господарства, «Використання лабораторного практикуму у сучасному викладанні спецпредметів»;
-
Холявко Ольга Іванівна, викладачка Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту, «Ефективність використання відео матеріалів у дистанційному навчанні на прикладі професії «Кухар»;
-
Кривошей Ольга Вікторівна, викладачка Ніжинського професійного аграрного ліцею Чернігівської області, «Використання онлайн-екскурсій під час дистанційного навчання»;
-
Галимова Яна Олександрівна, викладачка Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту, «Створення та використання онлайн-екскурсій для опоряджувальних професій під час дистанційного навчання».
Модератор засідання був методист НМЦ ПТО у Чернігівській області Олександр Горонович.
Методична панорама «Творчість не має меж» привернула увагу багатьох педагогів різних регіонів України.
Досвід роботи, яким поділилися педагогічні працівники професійної підготовки є актуальним, змістовним, ефективним до використання у модернізації навчального процесу.
Дякуємо всім, хто долучився до відеомосту. Бажаємо успіхів у педагогічній діяльності, нових звершень та МІЦНОГО ЗДОРОВ'Я!
В зв’язку з подовженням адаптивного карантину до 31 жовтня, секція педагогічних працівників харчової промисловості, яка запланована на жовтень місяць переноситься на невизначений термін.
Слідкуйте за новинами. ми повідомимо про зміни.
ІНТЕРНЕТ - ПРОЄКТ «ДЕФІЛЕ НЕСТАНДАРТНИХ УРОКІВ»
З метою активізації творчої роботи з педагогічними кадрами професійної підготовки закладів професійної освіти області, покращення методичного супроводу, вивчення та впровадження в освітній процес творчих інноваційних технологій, обміну кращими методичними напрацюваннями, розповсюдження досвіду роботи, пропонуємо викладачам професійно-теоретичної підготовки та майстрам виробничого навчання долучитися до участі у обласному інтернет – проєкті «Дефіле нестандартних уроків».
«Дефіле нестандартних уроків» – це уроки з неординарними підходами до викладання навчальних дисциплін. Вони можуть включати у собі всю розмаїтість форм і методів (проблемне навчання, пошукову діяльність, міжпредметні зв’язки тощо), їх можна презентувати у формі методичної розробки уроку на тему, чи відеоуроку теоретичного навчання, або фрагментів виробничого навчання.
Продемонструйте свою педагогічну майстерність, вийдіть за межі шаблону у побудові структури заняття (уроку), увімкніть фантазію, креативність - «Творчість без обмежень та кордонів!».
Для участі в інтернет - проєкті «Дефіле нестандартних уроків» необхідно самостійно розмістити свої матеріали до 30 квітня 2020 року на платформі https://padlet.com/nprofteh/1ce77pe7c152
Участь в проєкті абсолютно добровільна.
Найактивніші учасники будуть відзначені НМЦ ПТО у Чернігівській області. Учасник, що отримає найбільше позитивних відгуків буде нагородженим цінним подарунком ( флеш-накопичувач) від асоціації працівників профтехосвіти області.
Чернігівщина кулінарна: історія і сучасність
Завершилась робота закладів професійної(професійно-технічної) освіти над проєктом «Чернігівщина кулінарна: історія і сучасність». У цій роботі взяло участь сім творчих колективів навчальних закладів області, де здійснюється професійна підготовка з професії «Кухар, кондитер». Авторські колективи, працюючи над проектом, дотримувались головної мети: поглибити знання з історії рідного Чернігівського краю, ознайомитись з кулінарною
спадщиною, стародавніми рецептурами, набути навичок приготування найпоширеніших страв від пращурів до сьогодення. Творчо підійшли до оформлення проєктів всі учасники, створивши їх у різних форматах (відеофільми, мультимедійні презентації) тощо. Кожен проєкт є оригінальний, цікавий та змістовний, пронизаний любов’ю до рідного краю.
Шановні колеги!
20 лютого 2020 року о 14 годині відбудеться майстер-клас приготування старви "Бограч" у формі вебінару.
Запрошуємо всіх бажаючих прийняти участь!
Для роботи буде використана платформа https://zoom.us/
Meeting ID: 499 128 4016
Шановні колеги!
Звертаємо Вашу увагу на те, що добігає кінця робота над проєктом "Чернігівщина кулінарна: історія і сучасність".
(31 січня кінцевий термін подання проєктів)
27 листопада 2019 року у Чернігівському центрі професійно-технічної освіти відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності
«WorldSkills Ukraine 2019» з компетенці ї «Кондитерське мистецтво»
У конкурсі брали участь учні та випускники закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернігівської області: Сновського вищого професійного училища лісового господарства – Шморгун Юрій Сергійович, Чернігівського центру професійно-технічної освіти – Ткаченко Карина Олексіївна та Прилуцького професійного ліцею – Усенко Аліна Володимирівна.
Учасники виконували конкурсне завдання – приготування десерту в кількості шести порцій.
За рішенням експертів: Юденко Ірини, Куриленко Марини та Сердюк Тетян перемогу здобув випускник 2019 року Сновського вищого професійного училища лісового господарства – Шморгун Юрій Сергійович.
Вітаємо переможця і бажаємо гідно представити Чернігівську область на фінальному етапі конкурсу «WorldSkills Ukraine 2019» у м. Києві.
Чернігівщина кулінарна
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Чернігівській області з метою виявлення і підтримки творчої молоді закладів професійної (професійно-технічної) освіти та усвідомлення нею важливості національного виховання, збереження історично-кулінарної спадщини, традицій рідного краю, формування інтересу до пошуку, дослідж ення, до професійного вдосконалення пропонує впродовж листопада 2019 – січня 2020 року взяти участь у проекті «Чернігівщина кулінарна: історія і сучасність»
WorldSkills Ukraine 2019
14 листопада 2019 року у Сновському вищому професійному училищі лісового господарства відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine 2019» з компетенції «Кулінарне мистецтво». У конкурсі брали участь учні та випускники: Погибна Катерина учениця Чернігівського центру професійно-технічної освіти, Гапей Владислав та Андрусенко Артем – випускники Ніжинського професійного аграрного ліцею, Охріменко Ілона учениця Прилуцького професійного ліцею, Тіторенко Павло учень Дігтярівського професійного аграрного ліцею, Ананко Святослав учень Куликівського професійного аграрного ліцею та Козіна Ірина та Погребна Поліна – випускниці Сновського вищого професійного училища лісового господарства.
Учасники виконували конкурсні завдання: модуль І – закуска з риби або морепродуктів, модуль ІІ – приготування кулешику із овочів, модуль ІІІ – приготування основної страви із м’яса свинини зі складним гарніром та соусом за власним рецептом.
За рішенням експертної групи представників підприємств: Шатило Ірини, Лапи Алли та Ісакової Світлани перемогу здобула випускниця Сновського вищого професійного училища лісового господарства Козіна Ірина Олексіївна.
Вітаємо переможця і бажаємо гідно представити Чернігівську область на фінальному етапі конкурсу «WorldSkills Ukraine 2019» у м. Києві.
Приготування торту "ЕСТЕРХАЗІ"
Підготувала майстер викладач Кошель Г.
ДПТНЗ "Чернігівський центр професійно-технічної освіти"
28 травня 2019 року відбувся он-лайн вебінар для викладачів та майстрів виробничого навчання з професії «Кухар», «Кондитер» за участі семи закладів профтехосвіти Чернігівської області щодо впровадження в освітній процес сучасних технологій в кондитерському виробництві. Молодий майстер виробничого навчання Прилуцького професійного ліцею Олена Чорна презентувала трендові кондитерські вироби різних країн світу, а також відеоматеріал майстер-класу «Приготування капкейків та кейк-попсів».
Відбувся вебінар «Сучасні кондитерські вироби»
На засіданні було представлено віртуальну дошку «Кулінарний колаж віртуальної спільноти педагогічних працівників харчової промисловості» під гаслом «сучасне, цікаве, корисне…», на якій започатковано обмін інформацією про надбання у відповідній сфері. https://padlet.com/sidorenko7roman/niy0obo4lqyj
Матеріали відеоролика будуть розміщенні на сайті Віртуальної спільноти педагогічних працівників харчової промисловості.
Конкурс професійної майстерності серед учнів з професії «Кухар»
10 квітня 2019 року на базі Чернігівського центру професійно-технічної освіти пройшов другий, обласний етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної освіти з професії «Кухар».
У конкурсі взяли участь представники шести навчальних закладів області, які продемонстрували достатній рівень навчальних досягнень, професійної майстерності та професійних умінь.
Програма конкурсу передбачала проведення двох турів:
Теоретичний тур включав в себе виконання тестових завдань на персональному комп'ютері зі спеціальних предметів: «Організація виробництва та обслуговування», «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Устаткування підприємств харчування», «Гігієна та санітарія виробництва» та «Охорона праці».
Під час практичного туру учасники конкурсу готували 2 кулінарні страви.
Роботу учасників конкурсу оцінювало компетентне журі: А.Г.Зіненко – директор ПрАТ «Ресторан Градецький»; І.О. Антипенко – завідувач виробництва ФОП «Козирев»; Л.О. Бабешко - майстер виробничого навчання ДНЗ «Ніжинський професійний аграрний ліцей Чернігівської області»;
О.І.Медвєдєва – методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області, Н.К.Сапон – майстер виробничого навчання Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту. Вони відмітили майстерне володіння учасниками інструментом та інвентарем, технологічними прийомами приготування страв, особисту творчість.
За підсумками двох турів переможцями стали:
І – місце Халіфаєв Данило Едуардович, учень Чернігівського центру професійно-технічної освіти, майстер виробничого навчання Марценюк Олена Валеріївна;
ІІ – місце Роговий Володимир Володимирович, учень Сосницького професійного аграрного ліцею, майстер виробничого навчання Степаненко Наталія Михайлівна;
ІІІ – місце Риман Вікторія Вікторівна, учениця Сновського ВПУ лісового господарства, майстер виробничого навчання Насінник Людмила Миколаївна.
Учасники конкурсу нагороджені дипломами Управління освіти і науки Чернігівської обласної Державної адміністрації та цінними подарунками.
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Чернігівській області висловлює подяку директору ДПТНЗ «Чернігівський центр професійно-технічної освіти» Н.О. Потехіній за високий рівень підготовки та організації конкурсу.
Затверджено державний стандарт з професії "Пекар"
Міністерство освіти і науки України продовжує оновлювати професійно-технічну освіту, впроваджуючи державні стандарти з конкретних робітничих професій на модульно-компетентнісній основі.
Так наказом МОНУ від 04.03.2019 № 284 затверджено стандарт професійної (професійно-технічної) освіти з професії "Пекар" (код 7412).
Алгоритм використання електронної дошки
Алгоритм використання електронної дошки
21 лютого на базі НМЦ ПТО у Чернігівській області проведено навчальний вебінар з теми «Алгоритм використання електроної дошки». Методист-тьютор Світланаю Деружинська ознайомила з можливістю використання та фунціонуванням віртуальних електронних дошок, а також разом з учасниками вебінару виконали практичну вправу, де кожний залишив свій особистий відгук щодо роботи з електронною дошкою.
На цій же дошці Світлана Деружинська залишила для бажаючих освоїти використання електронних дошок посилання на реєстрацію на спеціальний дистанційний курс, зразок її власних дошок ,що використовуються при роботі з учнями, посилання на відеоролик з практичною роботою.
Отже, кого зацікавила ця тема запрошуємо скористатись дистанційним курсом. Всі хто успішно виконає програму курсу отримують відповідні сертифікати!
Метеріали з бебінару «Алгоритм використання електроної дошки»
Запрошуємо до вебінару! 21 лютого 2019 року відбудеться навчальний вебінар "Алгоритм використання електронної дошки"
Запрошуємо до заходу всіх бажаючих.
Початок роботи о 12:00. Для роботи буде використана платформа https://zoom.us/
Посилання на вебінар (деталі в прикріплених інструкціях):
Meeting ID: 499 128 4016
Організація Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Кухар»
З метою організації у 2018-2019 навчальному році Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Кухар» департаментом професійної освіти та відділом наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України 29 січня 2019 року на базі Вищого професійного училища № 33 міста Києва проведено засідання предметно-методичної комісії з розроблення теоретичних та практичних завдань конкурсу.
В роботі комісії брали участь 11 експертів-консультантів з різних регіонів України. Розглянуті правила (умови) проведення та критерії оцінювання ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Кухар».