top of page

       Харчова промисловість - це потужний сектор економіки України, значення якого  постійно зростає. Розвиток цієї галузі тісно пов'язаний з впровадженням нових типів підприємств та сучасних технологій виробництва  харчових продуктів, що потребує підготовки фахівців широкого профілю з глибоким різноманітним діапазоном знань.

           У своєму розвитку харчова промисловість завдячує професійній освіті, яка забезпечує підготовку майбутніх кваліфікованих кадрів.     

           Підготовку фахівців для харчової промисловості у Чернігівській області здійснюють дев’ять закладів професійної (професійно-технічної) освіти за такими спеціальностями:   

100_1650.JPG

 

  • ДПТНЗ «Чернігівський центр професійно-технічної освіти» (кухар, кондитер, пекар, тістороб);

  • ДПТНЗ «Сновське вище професійне училище лісового господарства» (кухар,кондитер);

  • ДПТНЗ «Куликівський професійний аграрний ліцей» (кухар);

  • Сосницький професійний аграрний ліцей (кухар, кондитер);

  • Дігтярівський професійний аграрний ліцей (кухар, кондитер);

  • ДНЗ «Ніжинський професійно аграрний ліцей» (кухар);

  • Прилуцький професійний ліцей (кухар, кондитер);

  • Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту (кухар, кондитер)

  • ДПТНЗ  «Ічнянський  професійний  аграрний ліцей (апаратник пастеризації та охолодження молока; оператор лінії у виробництві харчової продукції (молочне виробництво).           

         Заклади професійної освіти Чернігівщини запроваджують у освітній процес системи ефективних методів педагогічного впливу та новітніх технологій навчання.  Підготовка кваліфікованого робітника, здатного після здобуття освіти якісно здійснювати професійну діяльність, маючи відповідні компетенції, використовувати набуті знання, вміння, діяти в нестандартних ситуаціях, володіти комунікативною та технологічною культурою, відчувати необхідність у постійному професійному зростанні - є пріоритетною метою кожного освітнього закладу.

Пищевая промышленность.jpg

     Створення віртуальної спільноти педагогічних працівників даного напрямку дасть можливість не тільки поділитись  особистими напрацюваннями, а і взагалі підвищити якість професійної підготовки робітничих кадрів харчової промисловості.

bottom of page