ЯК ВИБРАТИ ПРОФЕСІЮ?
Шановний друже! Зараз ти навчаєшся в школі, а чи задумувався ти коли-небудь над тим, що ти будеш робити далі? Ким ти хочеш бути? Який шлях ти хочеш обрати? Знаєш, кожна людина в житті замислювалась, чи правильний професійний вибір я зробила? Чи принесе мені моя робота задоволення, моральне та матеріальне? Якщо з дитинства ти мрієш бути лікарем і станеш ним, то можна сказати, що ти щаслива людина!!! Хтось інший мріє про великі статки, а ще хтось – приносити користь суспільству і людям. Всі мрії мають право на здійснення, але для цього потрібно зробити правильний вибір і працювати над цим, але не відриваючись від реалій сучасності. Тому що вибір професії – це чи не найскладніший, найважливіший і найвідповідальніший крок у житті кожної людини! Від того, ким і яким бути, залежить і особисте щастя, і внесок у суспільну справу. Правильно зроблений вибір професії приносить людині задоволення працею як матеріальне, так і моральне, забезпечує швидке професійне зростання, робить працю радісною і творчою.
У розвинутих країнах до цього кроку готують з раннього дитинства і в школах викладають спеціальні дисципліни з підготовки до життя, вибору професії і побудови кар’єри. У наших школах, на жаль, цьому питанню майже не приділяють уваги, хоча всі добре розуміють, що щастя кожної людини залежить саме від правильного вибору професії. Професію слід вибирати свідомо, обдумано, враховуючи свої інтереси, нахили, здібності, внутрішні переконання, стан здоров’я, потреби суспільства у кадрах. Вибір професії – тривалий пошук і його необхідно правильно організувати. Тому ми хочемо допомогти тобі зробити правильний вибір у житті, адже існує багато цікавих, творчих, необхідних професій, тобі лише потрібно вибрати ту, яка до душі, яка зробить тебе щасливою людиною і тут найголовніше – не схибити!!!
Тому для початку визначимось з чого необхідно починати вибір професії? Перш за все, ти маєш ознайомитись із алгоритмом вибору професії (Див. Алгоритм вибору професії), потім – класифікаціями професій (Див. Класифікація професій), далі – визначити свої можливості за відповідними психодіагностичними методиками (Див. Визначення своїх можливостей стосовно професії) і на кінець врахувати помилками при здійсненні свого вибору (Див. Помилки при виборі професії).